Start | Video new! | Newsy |  Testy CarAudio |  Tuning |  MotoSport |  Akcesoria |  Tapety |  Galeria |  Fotoreportaż | Aplikacje JAVA |

 Zimowe opony Kleber


Firma Kleber, to europejski odpowiednik BFGoodrich. Została założona w 1910 roku w Colombes we Francji. Opony tej marki stosowano, między innymi, w Rajdzie Monte Carlo w 1950 roku, a także zastosowano stosowano je w samolotach Concorde w 1974 roku. W Polsce pierwsze opony tej marki pojawiły się w 1988 roku. W sezonie zimowym 2005 Kleber oferuje swoim klientom 4 modele opon zimowych.

Kleber Krisalp HP:

Model ten jest przeznaczony dla samochodów o dużej pojemności silnika. Kleber Krisalp HP zapewnia przyczepność, a dzięki niej dobre prowadzenie pojazdu na każdym rodzaju nawierzchni jaki można spotkać zimą: na śniegu, lodzie, na nawierzchni suchej, a także pokrytej warstwą wody. Dzięki odpowiedniej mieszance gum Kleber Krisalp HP zachowuje optymalne właściwości, nawet w bardzo niskich temperaturach. Rzeźba bieżnika jest masywna - szczególnie w części barkowej, co gwarantuje stabilność jazdy podczas pokonywania zakrętów. Trzy centralne żebra zapewniają idealne utrzymywanie kierunku przy jeździe na wprost, a specjalny układ poprzecznych nacięć klocków bieżnika gwarantuje cichą pracę opony. To szczególnie istotne dla amatorów szybkiej jazdy, którzy nie chcą rezygnować z komfortu. Bezpieczeństwo jazdy po nawierzchni pokrytej warstwą wody wzrasta także dzięki szerokim kanałom wzdłużnym między centralnymi żebrami i licznym kanałom poprzecznym.

Opona Kleber Krisalp HP jest dostępna w indeksach:

"T" (maksymalna prędkość 190 km/h) w 28 rozmiarach o średnicy osadzenia od 14 do 17 cali
"H" (maksymalna prędkość 210 km/h) jak wyżej.
Kleber Krisalp HP Protectis:

Dzięki unikalnemu systemowi Protectis, wykorzystującemu samouszczelniające właściwości gumy polimerowej, opona Kleber Krisalp HP zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa. Mimo, że Kleber Krisalp HP i zimowy Kleber Krisalp HP Protectis wyglądają identycznie, nie można ich zakładać na tę samą oś!

Sposób funkcjonowania opatentowanego mechanizmu chroniącego oponę przed przebiciem jest prosty. Wewnątrz nowej opony zimowej Kleber Krisalp HP Protectis umieszczono specjalną, samouszczelniającą się gumę o konsystencji żelu. Guma jest rozłożona równomiernie po wewnętrznej stronie bieżnika i utrwalona w procesie obróbki cieplnej podczas wytwarzania opony. Kiedy koło zostaje napompowane, ciśnienie powietrza dociska gumę do wewnętrznej ścianki opony. Sekretem skuteczności systemu jest gumowa mieszanka wewnątrz opony o specjalnych właściwościach i konsystencji. Mechanizm ochrony przed przebiciem wykorzystuje dwa efekty naturalnie występujące w każdym kole - wysokie ciśnienie powietrza i siłę odśrodkową w czasie ruchu obrotowego. W momencie przebicia bieżnika opony, guma o płynnej konsystencji otacza szczelnie przedmiot penetrujący, nie dopuszczając do utraty ciśnienia powietrza. Jeśli przedmiot wypadnie, samouszczelniająca substancja pod wpływem wysokiego ciśnienia zatyka otwór. Mechanizm zastosowany w Kleber Krisalp HP Protectis jest skuteczny w przypadku 97% wszystkich przebić w czole bieżnika o wielkości nie większej niż 4,7 mm.

Kleber Krisalp HP Protectis jest dostępna w indeksie prędkości "T" (maksymalna prędkość 190 km/h) w 5 rozmiarach o średnicy osadzenia 14 i 15 cali.

Kleber Krisalp 3:

Opona Kleber Krisalp 3ciągle cieszy się popularnością. Jest oponą zimową o kierunkowej rzeźbie bieżnika. Charakteryzuje ją dobra przyczepność na mokrych i ośnieżonych nawierzchniach. Opona Kleber Krisalp 3 pozwala na bezpieczną jazdę z wysokimi prędkościami, w zależności od warunków drogowych nawet do 190 km/h. Liczne podłużne i poprzeczne rowki bieżnika ułatwiają odprowadzanie wody oraz topniejącego śniegu. Centralne ciągłe żebroz licznymi lamelkami o zróżnicowanej szerokości występujące od szerokości bieżnika 185 mm i solidne klocki na barkach bieżnika zapewniają precyzję prowadzenia, zarówno w czasie jazdy na wprost, jak i podczas pokonywania zakrętów. Specjalnie wyselekcjonowana mieszanka gum sprawia, że bieżnik zachowuje elastyczność, a opona nie traci przyczepności, nawet w bardzo niskich temperaturach, co bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo jazdy.

Opona Kleber Krisalp3 występuje w indeksach:

"S" (maksymalna prędkość 180 km/h) w 14 rozmiarach o średnicy osadzenia 13 i 14 cali
"T" (maksymalna prędkość 190 km/h) jak wyżej.
Wyżej wymienione modele opon,są objęte programem Kleber Assistance.

Jest to trzyletni program obejmujący wszystkie modele opon do samochodów osobowych, przeznaczony dla kierowców, którzy kupią 4 letnie, bądź zimowe opony do samochodu osobowego. Każdy kto spełni ten warunek otrzymuje w serwisie opon kartę Kleber Assistance, na której znajduje się numer telefonu biura obsługi Kleber Assistance oraz indywidualny numer identyfikacyjny. W przypadku uszkodzenia opony - podczas jej eksploatacji, czy na parkingu w wyniku aktu wandalizmu - Kleber Assistance zapewnia interwencję w ciągu godziny od przyjęcia zgłoszenia. W ramach usługi Assistance specjalista Kleber na miejscu wymieni uszkodzoną oponę z koła zapasowego lub, jeśli okaże się to niemożliwe, odholuje samochód klienta do najbliższego serwisu opon Kleber. Usługa dostępna jest we wszystkich krajach Europy, objętych Zieloną Kartą, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Kleber Transalp:

To uniwersalna opona zimowa do samochodów dostawczych. Użytkownicy takich aut powinni w szczególności pamiętać o wymianie opon na zimowe. Niezależnie od pory roku, często poruszają się mocno obciążonym samochodem, co pogarsza właściwości jezdne szczególnie na śliskiej nawierzchni. Kleber Transalpto dla nich gwarancja bezpieczeństwa. Kleber Transalpjest oponą wyposażoną w bieżnik z szerokimi, ciągłymi kanałami wzdłużnymi oraz poprzecznymi kanałami o masywnych klockach z ukośnymi lamelami. Taka konstrukcja bieżnika zapewnia dobrą przyczepność zarówno na suchej, mokrej, jak i zaśnieżonej nawierzchni. Doskonałe zdolności samooczyszczania opony zwiększają bezpieczeństwo jazdy nawet w głębokim śniegu. Charakteryzuje się zwiększoną odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Wzmocniono konstrukcję kordu opony - ma on aż trzy warstwy. Dzięki temu opona jest bardziej odporna na jazdę mocno obciążonym samochodem.

Opona Kleber Transalp dostępna jest w indeksach:

"N" (maksymalna prędkość 140 km/h) w 11 rozmiarach o średnicy osadzenia od 14 do 16 cali
"Q" (maksymalna prędkość 160 km/h) jak wyżej
"R" (maksymalna prędkość 170 km/h) jak wyżej
"T" (maksymalna prędkość 190 km/h) jak wyżej.
Obciążenie opony waha się od 580 kg do 1120 kg.

Fot.: Kleber
 
  CIEKAWOSTKI Z INNYCH STRON 
Ladowanie ...
  INFORMACJE 
Zimowe opony Kleber
Firma Kleber, to europejski odpowiednik BFGoodrich. Została założona w 1910 roku w Colombes we Francji. Opony tej marki stosowano, między innymi, w Ra...»»
Zimowe opony Kleber
Firma Kleber, to europejski odpowiednik BFGoodrich. Została założona w 1910 roku w Colombes we Francji. Opony tej marki stosowano, między innymi, w Ra...»»
Zimowe opony Kleber
Firma Kleber, to europejski odpowiednik BFGoodrich. Została założona w 1910 roku w Colombes we Francji. Opony tej marki stosowano, między innymi, w Ra...»»
Zimowe opony Kleber
Firma Kleber, to europejski odpowiednik BFGoodrich. Została założona w 1910 roku w Colombes we Francji. Opony tej marki stosowano, między innymi, w Ra...»»
  TUNING 
Tsunami we włosach!
Co to za auto? Nominalnie ma tylko o je...»»
  AUDIO 
Tak jak w kinie, czyli Audi A6L z pakietem multimedialnym
Targi w Szanghaju były okazją do zaprez...»»
  TESTY 
Test Hondy Civic 1.8 sedan
Czas na kolejny test w naszej redakcji. ...»»
  PREZENTACJE 
Prezentacja nowego Sprintera
Sprinter jest flagowym pojazdem w gamie ...»»

 

baner reklamowy

 


 (c) Motoflesz.pl  web stats stat24.com | Polityka Prywatności | Polecamy | Reklama | Dołącz do nas PageRank