Start | Video new! | Newsy |  Testy CarAudio |  Tuning |  MotoSport |  Akcesoria |  Tapety |  Galeria |  Fotoreportaż | Aplikacje JAVA |

 Car Audio - Blaupunkt


Na spacerze i w podróży
Nowa mobilna nawigacja Blaupunkta


Blaupunkt rozszerzył swoją ofertę o pierwsze, przenośne urządzenie nawigacyjne. Szybki w obsłudze i łatwy w montażu TravelPilot Lucca prowadzi do celu bez względu na to, czy jedziemy samochodem, rowerem, czy idziemy piechotą. Produkt, dostępny na polskim rynku od marca tego roku, jest jednym z najtańszych w tym segmencie systemów nawigacyjnych.
TravelPilot Lucca ma wbudowany odbiornik GPS umożliwiający bardzo precyzyjną nawigację. Nie jest konieczne podłączenie urządzenia do sygnału prędkościomierza. Dane nawigacyjne są skonfigurowane i zapisane we wbudowanej pamięci flash o pojemności 512 MB RAM. Oznacza to, że z systemu można korzystać od razu, bez konieczności wprowadzania ustawień czy programowania urządzenia.

Nowy system nawigacyjny jest wyposażony w logiczne menu, może być obsługiwany intuicyjnie dzięki ekranowi dotykowemu Touchscreen. Używane w danej chwili pola obsługowe są widoczne na kolorowym wyświetlaczu 3,5” w formie przycisków reagujących na szybkie, krótkie przyciśnięcie palcem. Obsługa systemu jest łatwa, widoki map przejrzyste, a wskazania dotyczące kierunku jazdy bardzo dokładne. Produkt można bardzo prosto i szybko zainstalować umieszczając go na specjalnym uchwycie. Zajmuje to zaledwie kilka minut.

Po wprowadzeniu celu podróży i szybkim obliczeniu trasy przez komputer, na wyświetlaczu pojawia się siatka dróg (prezentacja dwu- lub trójwymiarowa) oraz zalecana trasa przejazdu. Wskazówki dotyczące kierunku jazdy przekazywane są w formie optycznej i głosowej w języku polskim. Urządzenie umożliwia nawigację z dokładnością do numeru budynku oraz planowanie tras z kilkoma pośrednimi punktami docelowymi.

Od kwietnia na rynku dostępny będzie również model TravelPilot Lucca MP35, który oprócz precyzyjnej i dynamicznej nawigacji, umożliwia odtwarzanie plików muzycznych MP3/WMA oraz wyświetlanie plików graficznych JPG. Jest to możliwe dzięki karcie SD (Secure Digital).

Do nawigacji wykorzystywane jest oprogramowanie firmy TeleAtlas ze szczegółową siatką dróg w 20 krajach Europy. W skład standardowego zestawu TravelPilot Lucca sprzedawanego na naszym rynku wchodzi mapa Polski, Czech, Słowacji i Węgier oraz głównych dróg Europy. Jeżeli chodzi o Polskę, mapa obejmuje zasięgiem wszystkie polskie miejscowości wraz z drogami dojazdowymi. Dodatkowo mapa zawiera szczegółowe plany ponad 50 miast. Mapy cyfrowe są zapisane na kartach SD lub dostępne na płytach CD. Oprócz siatki dróg na mapach zaznaczone są także specjalne punkty docelowe, np. postoje na autostradach, restauracje, hotele lub stacje paliw, prezentowane razem z marką danej sieci. System informuje także użytkownika o stałych znakach ograniczenia prędkości.

Urządzenie TravelPilot Lucca można wygodnie umieścić na specjalnie zaprojektowanym uchwycie Smart Cradle. Dołączony w wyposażeniu standardowym przewód umożliwia podłączenie systemu do radia samochodowego Blaupunkt. Dzięki temu wskazania systemu można odsłuchiwać przez głośniki samochodowe oraz korzystać na bieżąco z komunikatów drogowych TMC (opcja dynamicznej nawigacji). Złącze kablowe umożliwia także podłączenie do systemu nawigacyjnego sygnału GALA radioodtwarzacza, który zapewnia ciągłość nawigacji również w miejscach, do których nie dochodzi sygnał GPS, np. w tunelach.

Nowy, przenośny system nawigacyjny firmy Blaupunkt jest przeznaczony do stosowania w autach wszystkich klas. Dodatkowo, dzięki bardzo pojemnej baterii (do 6 godzin pracy), może być używane jako nawigacja lub osobisty odtwarzacz MP3 podczas jazdy rowerem lub spaceru. Łatwa instalacja, prosta obsługa, szybko przetwarzający dane komputer nawigacyjny i zasięg obejmujący niemal całą Europę są gwarancją precyzyjnego i wygodnego prowadzenia do celu.

Urządzenie TravelPilot Lucca jest dostępne w specjalistycznych sklepach ze sprzętem car audio. Sugerowane ceny detaliczne brutto (stan – marzec 2006):

• System TravelPilot Lucca: ładowarka sieciowa, uchwyt samochodowy, ładowarka z gniazda zapalniczki, skrócony przewodnik użytkownika, instrukcja obsługi, płyta CD z kopią zapasową – 1 899 PLN

• System TravelPilot Lucca MP3: ładowarka sieciowa, uchwyt samochodowy, ładowarka z gniazda zapalniczki, skrócony przewodnik użytkownika, instrukcja obsługi, płyta DVD ze szczegółową mapą Europy - 2 099 PLN

Blaupunkt, marka należąca do Grupy Bosch, jest znaczącym w skali międzynarodowej producentem sprzętu car audio. Firma ma swoją siedzibę w Hildesheim oraz fabryki w Portugalii, na Węgrzech, w Tunezji i Malezji. W 2005 roku obroty przedsiębiorstwa wyniosły 1 456 mln euro. Blaupunkt zatrudnia na całym świecie 9 tys. pracowników.

W Polsce Blaupunkt obecny jest od 1993 roku. Jako dział branżowy firmy Robert Bosch Sp. z o.o. oferuje radioodtwarzacze, systemy nawigacji, systemy multimedialne, głośniki, wzmacniacze oraz akcesoria i komponenty car audio.
Źródło: Blaupunkt
Fot.: Blaupunkt
 
  CIEKAWOSTKI Z INNYCH STRON 
Ladowanie ...
  INFORMACJE 
Car Audio - Blaupunkt
Na spacerze i w podróży Nowa mobilna nawigacja Blaupunkta Blaupunkt rozszerzył swoją ofertę o pierwsze, przenośne urządzenie nawigacyjne. Szybki...»»
Car Audio - Blaupunkt
Na spacerze i w podróży Nowa mobilna nawigacja Blaupunkta Blaupunkt rozszerzył swoją ofertę o pierwsze, przenośne urządzenie nawigacyjne. Szybki...»»
Car Audio - Blaupunkt
Na spacerze i w podróży Nowa mobilna nawigacja Blaupunkta Blaupunkt rozszerzył swoją ofertę o pierwsze, przenośne urządzenie nawigacyjne. Szybki...»»
Car Audio - Blaupunkt
Na spacerze i w podróży Nowa mobilna nawigacja Blaupunkta Blaupunkt rozszerzył swoją ofertę o pierwsze, przenośne urządzenie nawigacyjne. Szybki...»»
  TUNING 
Tsunami we włosach!
Co to za auto? Nominalnie ma tylko o je...»»
  AUDIO 
Tak jak w kinie, czyli Audi A6L z pakietem multimedialnym
Targi w Szanghaju były okazją do zaprez...»»
  TESTY 
Test Hondy Civic 1.8 sedan
Czas na kolejny test w naszej redakcji. ...»»
  PREZENTACJE 
Prezentacja nowego Sprintera
Sprinter jest flagowym pojazdem w gamie ...»»

 

baner reklamowy

 


 (c) Motoflesz.pl  web stats stat24.com | Polityka Prywatności | Polecamy | Reklama | Dołącz do nas PageRank