Start | Video new! | Newsy |  Testy CarAudio |  Tuning |  MotoSport |  Akcesoria |  Tapety |  Galeria |  Fotoreportaż | Aplikacje JAVA |

 Poczuj wiosnę, wymień wycieraczki


Regularna wymiana wycieraczek poprawia bezpieczeństwo jazdy

Sprawność działania wycieraczek, nawet tych najlepszych, obniża się przeciętnie po pół roku eksploatacji. Wiosna to dobry moment na ich wymianę, ponieważ w sezonie zimowym narażone były na pracę w bardzo trudnych warunkach pogodowych. Bosch poleca trzy linie wycieraczek - Eco, Twin oraz Aerotwin, które dzięki uniwersalnemu adapterowi Quick Clip są bardzo łatwe i szybkie w montażu.
Z początkiem wiosny trzeba dokonać generalnego przeglądu auta, aby zapobiec ewentualnym awariom będącym konsekwencją zimowych warunków atmosferycznych. Mróz, lód, śnieg czy sól mogą bowiem spowodować nieodwracalne uszkodzenia w pojeździe. Chociaż kontrolę i wymianę większości części samochodowych należy pozostawić specjalistom, wiele czynności użytkownik może wykonać sam. Jednym z elementów, który wymaga bezwzględnej wymiany po sezonie zimowym są wycieraczki, odpowiedzialne za dobrą widoczność, a więc i bezpieczeństwo jazdy .

Odkąd Bosch opatentował i wprowadził do produkcji uniwersalny adapter Quick Clip, samodzielna wymiana wycieraczek stała się łatwa i szybka. Przymocowany do wycieraczki adapter pozwala na ich natychmiastowy montaż we wszystkich modelach samochodów - wystarczy tylko umocować wycieraczkę na ramieniu. W rozwiązanie to są wyposażone wszystkie wycieraczki produkowane przez firmę Bosch.

Bosch poleca trzy linie produktów – Eco, Twin i Aerotwin. Wycieraczki Bosch Eco powstały z myślą o klientach, którzy szukają produktów w korzystnej cenie, nie chcąc jednocześnie rezygnować z ich wysokich walorów użytkowych. Konstrukcja wycieraczek Eco opiera się na w pełni metalowym, lakierowanym, wzmocnionym nitami ramieniu. Gwarantuje ono właściwe funkcjonowanie wycieraczek, jest również odporne na wpływ niekorzystnych warunków atmosferycznych. Duże otwory umieszczone w środkowej części ramienia zapewniają łatwiejszy przepływ powietrza, dzięki czemu wycieraczki nie odrywają się od szyb w trakcie jazdy z dużą prędkością. Zastosowany w nowej wycieraczce Boscha jeden rodzaj gumy o specjalnie opracowanym przekroju z dwiema szynami stabilizującymi skutecznie oczyszcza szyby.

Wycieraczki Eco pakowane są pojedynczo. Program obejmuje jedynie 7 długości (400mm, 450 mm, 475mm, 500mm, 530mm, 550mm, 600mm). Aby skompletować pełen zestaw wystarczy wybrać odpowiednią długość wycieraczki od strony kierowcy oraz pasażera.

Bosch posiada w swojej ofercie również systemy wycieraczek Twin i Aerotwin. Wycieraczki Twin oparte są na specjalnej konstrukcji, w której zastosowano dwa rodzaje gumy oraz wzmocnione sztyftami metalowe ramię. Powierzchnia zbierająca gumy wycieraczki wykonana jest z naturalnej, twardej gumy. Zastosowanie najwyższej jakości gumy umożliwia dokładne czyszczenie powierzchni szyby, bez smug i zarysowań. Przegub wycieraczki zrobiony jest z miękkiego kauczuku syntetycznego, co zapewnia optymalne dostosowanie nachylenia krawędzi czyszczącej wycieraczki do szyby oraz cichą i równomierną pracę. W wycieraczkach Aerotwin płaska i sprężysta szyna zastąpiła konstrukcję przegubową. Wycieraczka zbudowana jest z jednego rodzaju gumy z wbudowanym spoilerem. Podobnie, jak w wycieraczce Twin na końcu gumy znajduje się innowacyjna powłoka poślizgowa zmniejszająca tarcie przy przesuwaniu wycieraczki po powierzchni szyby. Dwie szyny stabilizujące, umieszczone bezpośrednio w gumie równomiernie rozdzielają siłę nacisku wycieraczki na jej całej długości.

Wszystkie wycieraczki firmy Bosch są dostępne w hurtowniach i sklepach motoryzacyjnych oraz w warsztatach samochodowych, w tym w autoryzowanej sieci Bosch-Service. Bosch oferuje wycieraczki do większości popularnych modeli samochodów jeżdżących po polskich drogach. Wyszukiwanie odpowiedniego produktu ułatwia przejrzysty opis na opakowaniu. Więcej informacji na temat wycieraczek Bosch można znaleźć na stronach internetowych www.wycieraczkibosch.pl., gdzie dostępne są m.in. wyszukiwarki umożliwiające dobór właściwych wycieraczek do danego modelu samochodu, sprawdzenie sugerowanej ceny oraz znalezienie punktu sprzedaży wycieraczek Bosch.

Sugerowane ceny detaliczne brutto (stan – marzec 2006):
• Wycieraczki Bosch Eco pakowane pojedynczo – od 17,45 zł/szt.
• Wycieraczki Bosch Twin pakowane pojedynczo – od 25,06 zł/szt.
• Wycieraczki Bosch Aerotwin pakowane podwójnie - od 111,83 zł/komplet

Grupa Bosch jest wiodącym w świecie producentem techniki motoryzacyjnej i przemysłowej, dóbr użytkowych oraz technicznego wyposażenia budynków. Obroty przedsiębiorstwa, zatrudniającego 250 tys. pracowników, wyniosły w 2005 roku 42 mld. euro. Założony w 1886 roku w Stuttgarcie przez Roberta Boscha (1861-1942) "Warsztat mechaniki precyzyjnej i elektrotechniki" to dziś wielki koncern skupiający fabryki i dysponujący sprawnie funkcjonującą siecią dystrybucyjną oraz serwisową, posiadający ok. 270 spółek zależnych i 12 tys. zakładów serwisowych w ponad 140 krajach świata.

Działalność grupy Bosch w Polsce obejmuje sprzedaż części samochodowych na rynek wtórny i wyposażenie fabryczne, sprzętu car audio Blaupunkt, elektronarzędzi Bosch, Skil i Dremel, urządzeń z zakresu techniki grzewczej oferowanych głównie pod markami Junkers i Buderus, systemów zabezpieczeń i sprzętu z zakresu napędów i sterowań (Bosch-Rexroth). Ponadto w Polsce odbywa się produkcja systemów hamulcowych Boscha (w Mirkowie koło Wrocławia), a także sprzedaż i produkcja (w Łodzi) sprzętu AGD w ramach spółki Bosch-Siemens Sprzęt Gospodarstwa Domowego (udział Boscha 50%).

Społeczno-prawna struktura grupy Bosch zapewnia jej finansową niezależność i rynkową samodzielność. Umożliwia to przedsiębiorstwu inwestowanie w znaczące projekty, które zagwarantują mu przyszłość, a jednocześnie pozwala spełniać misję społeczną zgodną z przekonaniami założyciela firmy. 92% udziałów w spółce Robert Bosch GmbH należy do Fundacji im. Roberta Boscha. Funkcje rynkowe udziałowca wypełnia instytucja powiernicza Bosch Industrietreuhand KG.
Źródło: Bosh
 
  CIEKAWOSTKI Z INNYCH STRON 
Ladowanie ...
  INFORMACJE 
Poczuj wiosnę, wymień wycieraczki
Regularna wymiana wycieraczek poprawia bezpieczeństwo jazdy Sprawność działania wycieraczek, nawet tych najlepszych, obniża się przeciętnie po pół ...»»
Poczuj wiosnę, wymień wycieraczki
Regularna wymiana wycieraczek poprawia bezpieczeństwo jazdy Sprawność działania wycieraczek, nawet tych najlepszych, obniża się przeciętnie po pół ...»»
Poczuj wiosnę, wymień wycieraczki
Regularna wymiana wycieraczek poprawia bezpieczeństwo jazdy Sprawność działania wycieraczek, nawet tych najlepszych, obniża się przeciętnie po pół ...»»
Poczuj wiosnę, wymień wycieraczki
Regularna wymiana wycieraczek poprawia bezpieczeństwo jazdy Sprawność działania wycieraczek, nawet tych najlepszych, obniża się przeciętnie po pół ...»»
  TUNING 
Tsunami we włosach!
Co to za auto? Nominalnie ma tylko o je...»»
  AUDIO 
Tak jak w kinie, czyli Audi A6L z pakietem multimedialnym
Targi w Szanghaju były okazją do zaprez...»»
  TESTY 
Test Hondy Civic 1.8 sedan
Czas na kolejny test w naszej redakcji. ...»»
  PREZENTACJE 
Prezentacja nowego Sprintera
Sprinter jest flagowym pojazdem w gamie ...»»

 

baner reklamowy

 


 (c) Motoflesz.pl  web stats stat24.com | Polityka Prywatności | Polecamy | Reklama | Dołącz do nas PageRank