Start | Video new! | Newsy |  Testy CarAudio |  Tuning |  MotoSport |  Akcesoria |  Tapety |  Galeria |  Fotoreportaż | Aplikacje JAVA |

 Z TravelPilot Rome w nieznane


Nowy system radionawigacyjny Blaupunkta

Piękna wiosenna pogoda i zbliżający się sezon urlopowy sprzyjają samochodowym wycieczkom. Aby nie zgubić się nieznanym terenie warto korzystać z nawigacji. Firma Blaupunkt wprowadziła wiosną na polski rynek nowe urządzenie radionawigacyjne TravelPilot Rome. Nowością w tej klasie systemów jest możliwość wyświetlania map, które przedstawiają dokładną siatkę dróg oraz powiększone okolice ciekawych miejsc i skrzyżowań. To jedyne takie urządzenie dostępne obecnie na rynku polskim.
Nowy system nawigacyjny TravelPilot Rome NAV 55 ma znacznie rozszerzoną pamięć roboczą. 64 MB pojemności gwarantuje szybkie obliczanie i zapisywanie długich tras i szerokich korytarzy. Zjechanie z uprzednio wytyczonej trasy lub pojawienie się nagłej konieczności ominięcia jakiegoś odcinka drogi nie wymagają od systemu ponownego obliczenia trasy na nowo. Nowością jest także możliwość zdefiniowanych i specjalnych trybów przedstawiania map na kolorowym i bardzo czytelnym wyświetlaczu TFT. Widoki mapy pokazują dokładną siatkę dróg, a okolice ciekawych miejsc i skrzyżowań są powiększone. Funkcja ta jest przydatna szczególnie w przypadku zbliżania się do skomplikowanych węzłów komunikacyjnych, z wieloma krzyżującymi się drogami. Na wyświetlaczu prezentowane są ponadto informacje dodatkowe, takie jak godzina dotarcia do wybranego punktu i odległość, która pozostała do przejechania.

Urządzenie TravelPilot Rome NAV 55 umożliwia wybór trasy najkrótszej lub najszybszej i tzw. trasy optymalnej, która łączy w sobie zalety najszybszej i najkrótszej drogi prowadzącej kierowcę do celu. System ma dodatkowo możliwość automatycznej analizy sytuacji na drogach na podstawie danych TMC emitowanych przez rozgłośnie radiowe, przy czym urządzenie odbiera komunikaty TMC nawet wtedy, gdy funkcja nawigacji nie jest aktywna. Daje to kierowcy możliwość dostępu do komunikatów o korkach w dowolnym momencie.

Radioodtwarzacz TP Rome bazuje na opracowanym przez firmę Blaupunkt tunerze DigiCeiver. Tuner dokonuje cyfrowej obróbki sygnału i umożliwia dynamiczną zmianę szerokości pasma, co optymalizuje selekcję stacji radiowych w przypadku dużego zagęszczenia nadajników. Urządzenie odbiera fale UKF, średnie i długie, jest wyposażone w końcówki mocy 4 x 50 W, 4-kanałowe wyjście na wzmacniacz i parametryczny 5-pasmowy korektor, ma również możliwość podłączenia zestawu głośnomówiącego. Tym samym spełnia wszystkie wymagania stawiane nowoczesnym radioodtwarzaczom samochodowym.

Dzięki funkcji korytarza, podczas aktywnej nawigacji można słuchać płyt CD oraz CD-R/RW. Urządzenie jest również przystosowane do odczytu plików nagranych w formacie MP3. Na czytelnym wyświetlaczu ukazują się zapisane wraz z plikiem MP3 informacje (tzw. znaczniki ID3), np. nazwa wykonawcy lub tytuł odtwarzanego utworu. Proste w obsłudze, intuicyjne menu ułatwia wyszukiwanie konkretnych utworów.

Klasyczne wzornictwo zdejmowanego panelu przedniego TP Rome bazuje na dużej szklanej płycie otoczonej chromowana ramką. Znajdują się tu dwa pokrętła regulacyjne z charakterystycznymi dla Blaupunkta podświetlonymi na niebiesko przyciskami. Środkową część płyty wypełnia kolorowy wyświetlacz z całkowicie nowym, intuicyjnym menu obsługowym HMI (Human Machine Inter¬face) oraz eleganckie przyciski do programowania (Softkeys), które znajdują się po prawej i po lewej stronie wyświetlacza. Montaż systemu nawigacyjnego TravelPilot Rome NAV 55 nie wymaga podłączenia sygnału prędkościomierza.

Oferta oprogramowania dla urządzeń bazujących na platformie E Blaupunkta obejmuje już 11 płyt nawigacyjnych dla poszczególnych państw Europy, przy czym wszystkie z nich dodatkowo zawierają informacje o najważniejszych drogach europejskich. Płyty umożliwiają korzystanie z nawigacji w regionie krajów alpejskich, Beneluksu, Skandynawii, Wielkiej Brytanii oraz Irlandii, Hiszpanii i Portugalii, na Węgrzech i w Turcji, w Czechach i Polsce, Szwajcarii i Austrii, Niemczech, Francji i Włoszech. Oprócz siatki dróg na mapach zaznaczone są także specjalne punkty docelowe, np. postoje na autostradach, restauracje, hotele lub stacje paliw. W skład standardowego zestawu TravelPilot Rome sprzedawanego na naszym rynku wchodzi zapisana na CD mapa Polski i Czech oraz głównych tras europejskich. Jeżeli chodzi o Polskę, mapa obejmuje swoim zasięgiem wszystkie polskie miejscowości wraz z drogami dojazdowymi. Dodatkowo zawiera ona szczegółowe plany 40 miast.

Urządzenie TravelPilot Rome NAV 55 jest dostępne w specjalistycznych sklepach ze sprzętem car audio. Sugerowana cena detaliczna - 3 499 PLN brutto (maj 2006).

Blaupunkt, marka należąca do Grupy Bosch, jest znaczącym w skali międzynarodowej producentem sprzętu car audio. Firma ma swoją siedzibę w Hildesheim oraz fabryki w Portugalii, na Węgrzech, w Tunezji i Malezji. W 2005 roku obroty przedsiębiorstwa wyniosły
1 456 mln euro. Blaupunkt zatrudnia na całym świecie 9 tys. pracowników.

W Polsce Blaupunkt obecny jest od 1993 roku. Jako dział branżowy firmy Robert Bosch Sp. z o.o. oferuje radioodtwarzacze, systemy nawigacji, systemy multimedialne, głośniki, wzmacniacze oraz akcesoria i komponenty car audio.
Źródło: Blaupunkt
Fot.: Blaupunkt
 
  CIEKAWOSTKI Z INNYCH STRON 
Ladowanie ...
  INFORMACJE 
Z TravelPilot Rome w nieznane
Nowy system radionawigacyjny Blaupunkta Piękna wiosenna pogoda i zbliżający się sezon urlopowy sprzyjają samochodowym wycieczkom. Aby nie zgubić si...»»
Z TravelPilot Rome w nieznane
Nowy system radionawigacyjny Blaupunkta Piękna wiosenna pogoda i zbliżający się sezon urlopowy sprzyjają samochodowym wycieczkom. Aby nie zgubić si...»»
Z TravelPilot Rome w nieznane
Nowy system radionawigacyjny Blaupunkta Piękna wiosenna pogoda i zbliżający się sezon urlopowy sprzyjają samochodowym wycieczkom. Aby nie zgubić si...»»
Z TravelPilot Rome w nieznane
Nowy system radionawigacyjny Blaupunkta Piękna wiosenna pogoda i zbliżający się sezon urlopowy sprzyjają samochodowym wycieczkom. Aby nie zgubić si...»»
  TUNING 
Tsunami we włosach!
Co to za auto? Nominalnie ma tylko o je...»»
  AUDIO 
Tak jak w kinie, czyli Audi A6L z pakietem multimedialnym
Targi w Szanghaju były okazją do zaprez...»»
  TESTY 
Test Hondy Civic 1.8 sedan
Czas na kolejny test w naszej redakcji. ...»»
  PREZENTACJE 
Prezentacja nowego Sprintera
Sprinter jest flagowym pojazdem w gamie ...»»

 

baner reklamowy

 


 (c) Motoflesz.pl  web stats stat24.com | Polityka Prywatności | Polecamy | Reklama | Dołącz do nas PageRank