Start | Video new! | Newsy |  Testy CarAudio |  Tuning |  MotoSport |  Akcesoria |  Tapety |  Galeria |  Fotoreportaż | Aplikacje JAVA |
 Mistrzowska taktyka


Kierowca LOTOS Team Race&Rally Krzysztof Grob-lewski po raz czwarty z rzędu, a po raz piąty w sezo-nie zwyciężył w rundzie mistrzostw Europy w ral-lycrossie. W klasyfikacji łącznej zdecydowanie prowa-dzi i wszystko wskazuje na to, że rozgrywana za trzy tygodnie w Słomczynie „polska” runda tegorocznego championatu będzie okazją do świętowania pierwsze-go tytułu mistrzowskiego wywalczonego przez Polaka w tej dyscyplinie sportów samochodowych.

Obfite opady deszczu spowodowały, że tor Momarken Bimbane w Norwegii stał się bardzo śliski i, miejscami, bardzo grząski. Wyścigi kwalifikacyjne nie układały się zgodnie z oczekiwaniami Krzysztofa Groblewskiego. W dwóch kolejnych biegach dojeżdżał na czwartym miejscu, trzecia kwalifikacja była jeszcze mniej udana – na grzą-skiej partii auto wymknęło się spod kontroli kierowcy i stanęło w pop[rzek toru. Silnik zgasł i Polak dojechał na ostatnim miejscu w tym wyścigu. Po podliczeniu czasów zawodnik LOTOS Team Ra-ce&Rally zajął piąte miejsce na polach startowych finału A. Przed startem do decydującej rozgrywki pogoda zaczęła się poprawiać, a Krzysztof Groblewski opracowywał strategię wyścigu. Zaplanował doskonały start i wjechanie w pierwszy zakręt na jak najlepszej po-zycji. Zawodnik przewidział, że wyrównane przed finałami partie szutrowe toru na kolejnych okrążeniach będą stawały się coraz bardziej kopne powodując coraz wolniejszą jazdę, dlatego też po-stanowił już w pierwszym okrążeniu wykorzystać „joker lap” poko-nując ten fragment toru w możliwie najlepszych warunkach.
Wyścig finałowy od początku układał się zgodnie z planem kierowcy LOTOS-u. Po znakomitym starcie wjechał w pierwszy zakręt toru na trzeciej pozycji i natychmiast – jako jedyny – wjechał w obo-wiązkowy jednorazowy przejazd przez „joker lap”. Po powrocie na właściwy tor wyścigu Krzysztof Groblewski znalazł się na trzeciej pozycji. Na kolejnych okrążeniach prowadzący kierowcy musieli wykorzystać „joker lap” i wyjeżdżając z niego trafiali za tylny zde-rzak żółtego Polo Polaka. Kierowca LOTOS Team Race&Rally jechał bardzo szybko, bezbłędnie omijając coraz bardziej grząskie pułapki szutrowych partii toru i minął metę na pierwszym miejscu zdoby-wając po raz piąty w tym sezonie 20 punktów za zwycięstwo.
Kolejna runda mistrzostw Europy w rallycrossie odbędzie się przed polską publicznością na torze w Słomczynie koło Grójca. Wszystko wskazuje na to, że 24 września, po raz pierwszy w historii, polski kierowca zdobędzie tytuł mistrza Europy w rallycrossie. Przypo-mnieć tu należy, że w tej dyscyplinie sportu samochodowego jest to największy sukces jaki można odnieść.

Klasyfikacja mistrzostw Europy po 9. rundach

1. Krzysztof Groblewski, VW Polo - 141
2. Jussi Pinomäki, Renault Clio - 110
3. Morten Jespersen, Peugeot 106 - 108
4. Jaroslav Kalný, Peugeot 206 - 102
5. Zdeněk Čermák, Škoda Fabia - 86
6. Václav Veverka, Peugeot 206 - 80
Źródło: Lotos
Fot.: Lotos
  CIEKAWOSTKI Z INNYCH STRON 
Ladowanie ...
  INFORMACJE 

pod Patronatem:

Latający Fin, czyli historia Lancera Evolution
Auto o nazwie Mitsubishi Lancer pojawiło się po raz pierwszy na rynku w roku 1973. Znakomite własności jezdne, dynamiczne silniki i niezawodność ...»»
Ponad 80 tysięcy ludzi na ING Renault F1 Roadshow, kolejne zdjęcia z imprezy
W niedzielę, 3 czerwca, ponad 80 tysięcy ludzi z zapartym tchem podziwiało bolid Formuły 1, którym Heikki Kovalainen przemknął ulicami miasta. Uczest...»»
Armin Schwarz i szalona jazda 700 konnym buggy przez pustynne bezdroża
Od 10 do 16 listopada odbędzie się kolejna edycja szalonego maratonu „Baja 1000”. Ten wyścig to 1400 mil szalonej jazdy przez pustynne be...»»
Nowy członek BMW ORACLE Racing Team
Podczas aukcji internetowej przeprowadzonej przez BMW w Woodcliff Lake w stanie Nowy Jork, miłośnik żeglarstwa zapłacił ponad sto tysięcy dolarów za ...»»


 

 (c) Motoflesz.pl  web stats stat24.com | Polityka Prywatności | Polecamy | Reklama | Dołącz do nas PageRank