Start | Video new! | Newsy |  Testy CarAudio |  Tuning |  MotoSport |  Akcesoria |  Tapety |  Galeria |  Fotoreportaż | Aplikacje JAVA |
 Fiat lubi zwyciężać!


Sebastian Frycz i Maciej Wodniak wygrali rywalizację w klasie Super 1600 podczas 32. Rajdu Warszawskiego (17-18.09). W ten sposób załoga zespołu "Fiat Selenia Rally Team" powtórzyła swój sukces sprzed roku. Na Mazowszu Fiat Punto wygrał w rajdzie drugi raz z rzędu.

Nikt nie podejrzewał, że "Warszawski" może być ciężki i że dobry wynik tak bardzo będzie na nim zależał od wytrzymałości samochodów i ich przygotowania - podkreślali dziennikarze akredytowani w mazowieckim rajdzie. Wprawdzie w okolicy Warszawy trudno znaleźć szutry pasujące do wymogów stawianych przez regulaminy i jest za dużo prostych, czego kierowcy nie lubią, ale tym razem na mieszanych asfaltowo-piaszczystych oesach dawali sobie radę tylko najlepsi. -Po przejazdach cięższych samochodów na zakrętach natychmiast robiły się głębokie koleiny - podkreśla Sebastian Frycz. -W wielu miejscach droga była rozjechana i sypki piach sięgał po osie. Jazda w takich warunkach to loteria, bo piach działa jak naturalny hamulec i jest zabójczy dla mechaniki. Punto to naprawdę mocny samochód, bo przeszedł ten ekstremalny test całkowicie bezawaryjnie. Procar i mechanicy, którzy przygotowywali naszą rajdówkę, spisali się na piątkę.
Sebastian Frycz i Maciej Wodniak prowadzili w klasie już od pierwszego odcinka specjalnego. -Na półmetku rajdu mieliśmy ponad dwie minuty przewagi nad kolegami z innych Super 1600 - dodaje Maciej Wodniak. -Dlatego drugiego dnia jechaliśmy spokojnie, oczywiście utrzymując odpowiedni dystans do konkurencji. Do końca mistrzostw został nam już tylko jeden rajd i - co dla nas najważniejsze - prowadzimy w klasyfikacji naszej klasy. Nie ma miejsca na ryzyko i niepotrzebne błędy.
Sebastian Frycz i Maciej Wodniak w klasie wygrali 4 odcinki specjalne. Dzięki zwycięstwu w Rajdzie Warszawskim załoga "Fiat Selenia Rally Team" prowadzi dwoma punktami w rywalizacji Super 1600, ale na rozstrzygnięcie tegorocznych mistrzostw trzeba będzie poczekać do Rajdu Wawelskiego. Dziękujemy za dopingowanie Sebastiana i Maćka w "Warszawskim" i wszystkich sympatyków i kibiców rajdowych już dziś zapraszamy do Krakowa. Końcówka sezonu na pewno będzie emocjonująca!


Start Sebastiana Frycza i Macieja Wodniaka w 32. Rajdzie Warszawskim wsparli: Fiat Auto Poland, Selenia Motor Oil, Fiat Bank Polska S.A., Benefia Ubezpieczenia, Reebok, JVC, Frybud oraz Pirelli.

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 2005
klasyfikacja Super 1600 przed 32. Rajdem Warszawskim
Sebastian Frycz/Maciej Wodniak - 24 pkt.
Michał Kościuszko/Jarosław Baran - 22 pkt.Piotr Adamus/Magdalena Zacharko - 20 pkt.
Mariusz Pelikański/Daniel Dymurski - 16 pkt.Grzegorz Grzyb/Przemysław Mazur - 14 pkt.
Dariusz Chudobiński/Jarosław Olak - 7 pkt.
Norbert Guzek/Krzysztof Zubik - 4 pkt.
Fot.: FIAT
  CIEKAWOSTKI Z INNYCH STRON 
Ladowanie ...
  INFORMACJE 

pod Patronatem:

Latający Fin, czyli historia Lancera Evolution
Auto o nazwie Mitsubishi Lancer pojawiło się po raz pierwszy na rynku w roku 1973. Znakomite własności jezdne, dynamiczne silniki i niezawodność ...»»
Ponad 80 tysięcy ludzi na ING Renault F1 Roadshow, kolejne zdjęcia z imprezy
W niedzielę, 3 czerwca, ponad 80 tysięcy ludzi z zapartym tchem podziwiało bolid Formuły 1, którym Heikki Kovalainen przemknął ulicami miasta. Uczest...»»
Armin Schwarz i szalona jazda 700 konnym buggy przez pustynne bezdroża
Od 10 do 16 listopada odbędzie się kolejna edycja szalonego maratonu „Baja 1000”. Ten wyścig to 1400 mil szalonej jazdy przez pustynne be...»»
Nowy członek BMW ORACLE Racing Team
Podczas aukcji internetowej przeprowadzonej przez BMW w Woodcliff Lake w stanie Nowy Jork, miłośnik żeglarstwa zapłacił ponad sto tysięcy dolarów za ...»»


 

 (c) Motoflesz.pl  web stats stat24.com | Polityka Prywatności | Polecamy | Reklama | Dołącz do nas PageRank