Start | Video new! | Newsy |  Testy CarAudio |  Tuning |  MotoSport |  Akcesoria |  Tapety |  Galeria |  Fotoreportaż | Aplikacje JAVA |
 Fiat Grande Punto Super 2000 w Rajdzie Barbórka


Pierwszy start najnowszego samochodu rajdowego Fiata, którym w Warszawie rywalizował mistrz Włoch Paolo Andreucci, obejrzało kilkadziesiąt tysięcy kibiców.

Już pierwsze kilometry rywalizacji Andreucciego na warszawskich oesach potwierdziły wysoką skuteczność najnowszego Fiata Grande Punto Super 2000. Paolo Andreucci wystartował w dobrym tempie. Włoski gość po pierwszym oesie był trzeci, tracąc do lidera zaledwie 2 sekundy. Prawdziwą klasę Paolo Andreucci pokazał na płycie lotniska Bemowo. Kierowcy Fiata przypadła bezpośrednia walka z doświadczonym mistrzem Polski Leszkiem Kuzajem, ale Paolo Andreucci pojechał na tym odcinku w mistrzowskim stylu. Mistrz Włoch wygrał z Kuzajem, dostał za to gromkie brawa od kibiców i awansował na piąte miejsce w klasyfikacji generalnej. Niestety próba ataku w finale skończyła się pechowo. Paolo Andreucci uszkodził tylne koło Grande Punto na jednym z cięć "Kryterium Asów" na Karowej i musiał wycofać się z rajdu.

-Fiat Punto Super 2000 to samochód, który świetnie sprawdza się w szybkich i długich rajdach - ocenił po rajdzie Paolo Andreucci. - Grande Punto jest wytrzymały, dynamiczny i świetnie się prowadzi, ale "Barbórka" ma swoją specyfikę. W Warszawie jest sporo kręcenia kierownicą, wiele wyjątkowo ciasnych nawrotów i cięć, na których można natknąć się na różne groźne dla zawieszenia niespodzianki. W takich warunkach nie mogłem w pełni wykorzystać możliwości nowego Fiata. Brakowało mi dłuższych prostych i szerokich łuków, gdzie tym autem można pojechać naprawdę ostro i dynamicznie. Szkoda, że na Karowej mieliśmy pecha. Po wygranej z Leszkiem Kuzajem liczyłem, że powtórzę sukces sprzed kilku lat i po raz drugi wygram Kryterium Asów. Nie udało się i tego naprawdę żałuję. Dziękuję jednak warszawskim kibicom za ich aplauz. Powiem szczerze. Rzadko spotyka się takie tłumy i rywalizuje w tak gorącej atmosferze. Za to naprawdę można pokochać Warszawę!


Fiat Grande Punto Super 2000 Rally

Silnik

czterocylindrowy, rzędowy, o pojemności 2000 cm3, montowany poprzecznie;

moc maksymalna 270 KM przy 8250 obr./min

maksymalny moment obrotowy 22.5 kgm przy 6500 obr./min

Układ przeniesienia napędu

6-stopniowa sekwencyjna skrzynia biegów, z odcięciem przy zmianie przełożeń, oddzielną obudową;

trzy dyferencjały (przedni, centralny i tylny);

Zawieszenie

kolumny MacPherson z przodu i z tyłu;

amortyzatory z możliwością regulacji i stabilizatory

Układ hamulcowy

Zaciski 4-tłoczkowe;

przednie tarcze hamulcowe o średnicy 355 mm na drogi bite i 300 mm na szuter;

Tylne zaciski z czterema tłoczkami;

Tylne tarcze hamulcowe o średnicy 300 mm

Nadwozie

Przednie i tylne skrzydła-spoilery poszerzone maksymalnie do 1800 mm;

dodatkowy tylny spoiler, w rozmiarze dopuszczonym przez odpowiednie przepisy techniczne (dla zwiększenia stabilności samochodu i jego docisku na zakrętach);

Koła

na asfalt obręcze w rozmiarze: 8" x 18";

na szuter obręcze w rozmiarze: 6.5" x 15";

opony na asfalt: 20/65-18;

opony na szuter: 17/65-15.
Źródło: Fiat
  CIEKAWOSTKI Z INNYCH STRON 
Ladowanie ...
  INFORMACJE 

pod Patronatem:

Latający Fin, czyli historia Lancera Evolution
Auto o nazwie Mitsubishi Lancer pojawiło się po raz pierwszy na rynku w roku 1973. Znakomite własności jezdne, dynamiczne silniki i niezawodność ...»»
Ponad 80 tysięcy ludzi na ING Renault F1 Roadshow, kolejne zdjęcia z imprezy
W niedzielę, 3 czerwca, ponad 80 tysięcy ludzi z zapartym tchem podziwiało bolid Formuły 1, którym Heikki Kovalainen przemknął ulicami miasta. Uczest...»»
Armin Schwarz i szalona jazda 700 konnym buggy przez pustynne bezdroża
Od 10 do 16 listopada odbędzie się kolejna edycja szalonego maratonu „Baja 1000”. Ten wyścig to 1400 mil szalonej jazdy przez pustynne be...»»
Nowy członek BMW ORACLE Racing Team
Podczas aukcji internetowej przeprowadzonej przez BMW w Woodcliff Lake w stanie Nowy Jork, miłośnik żeglarstwa zapłacił ponad sto tysięcy dolarów za ...»»


 

 (c) Motoflesz.pl  web stats stat24.com | Polityka Prywatności | Polecamy | Reklama | Dołącz do nas PageRank