Start | Video new! | Newsy |  Testy CarAudio |  Tuning |  MotoSport |  Akcesoria |  Tapety |  Galeria |  Fotoreportaż | Aplikacje JAVA |
 Udana inauguracja sezonu w Poznaniu


W zakończonej w ubiegłą sobotę (14.04.2007) I eliminacji WSMP odbywającej się na odnowionym torze wyścigowym w Poznaniu, z bardzo dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy SEAT Sport Polska. Dobra pogoda i doskonałe warunki atmosferyczne spowodowały, iż kierowcy startujący samochodami marki SEAT aż dziewięć razy meldowali się na podium.

Miła niespodzianka
Najwięcej SEAT-ów Leonów w specyfikacji Supercopa wystartowało tradycyjnie w dwóch biegach o Grand Prix Polski. Zanim jednak doszło do sobotniej rywalizacji, w piątek zawodnicy odbyli treningi oficjalne. Już wtedy zapachniało niespodzianką, po tym jak drugi czas w klasie H-3500 uzyskał najmłodszy w stawce – Mateusz Lisowski. 16-letni debiutant od razu rozpoczął starty z bardzo wysokiego pułapu. Najszybszym z zawodników startujących za kierownicą Leona był starszy z klanu Gładyszów – Marcin. Kierowca ze Zgłobic w klasyfikacji generalnej zajął piątą pozycję. Początkowo do warunków panujących na torze nie mógł się przyzwyczaić Robert Kisiel, który ostatecznie był czwarty w swojej klasie. - Zaczęło się nie najlepiej, zabrakło mi trochę czasu na prawidłowe ustawienie samochodu do piątkowej czasówki – tak tłumaczył przyczynę zajęcia czwartej lokaty Robert Kisiel.

Pierwszy z dwóch sobotnich wyścigów na dystansie 12 okrążeń rozpoczął i zakończył się wręcz sensacyjnie. Lisowski nie dał większych szans rywalom w klasie H-3500 i z dużą przewagą ukończył bieg przed Adamem Gładyszem. Poza tym 16-latek uplasował się na bardzo wysokiej czwartej lokacie w klasyfikacji generalnej wyścigu. - Cieszę się z tak udanego debiutu w wyścigach. Mechanicy oraz cały zespół SEAT-a wykonali kawał dobrej roboty – powiedział Lisowski.

Z przygodami startował Kisiel, któremu w trakcie trwania biegu wybuchła opona. Mimo pecha reprezentant zespołu SEAT Sport zdołał uplasować się na trzeciej pozycji w swojej klasie. Za jego plecami wyścig ukończył Marcin Gładysz, który mimo używania innych opon niż pozostali zawodnicy SEAT-a, również zaliczył kapcia.

W drugim biegu Kisiel pokazał klasę i zainkasował komplet punktów w H-3500. Ubiegłoroczny Mistrz Polski w klasie H-3500 w generalce zajął piątą pozycję. Dla Lisowskiego ten bieg nie był już tak udany. W samochodzie włączył się tryb awaryjny, który przekreślił szanse utalentowanego zawodnika na miejsce na podium. - Niestety dopadł mnie pech i nie udało mi się odnieść dwóch zwycięstw, ale jestem naprawdę zadowolony ze swojej jazdy, a także z tego jak spisywał się samochód – podsumował start Lisowski. Dodajmy, iż w drugim biegu dwa miejsca za Kisielem zajęli bracia Gładyszowie: kolejno Adam i Marcin. W klasyfikacji generalnej zwycięstwami podzielili się kierowcy Porsche 997 GT3 Cup, a dokładniej Robert Lukas i Maciej Stańco.

Podsumowując dwa pierwsze wyścigi tego sezonu, jest pewne, że w tym sezonie walka w Grand Prix Polski będzie bardzo zacięta i wyrównana. Łącznie na starcie dwóch sobotnich wyścigów stanęło 22 kierowców, co jest wynikiem bardzo dobrym jak na polskie warunki.

Zasłużone podium
W rywalizacji długodystansowej oglądać można było w Poznaniu zmagania dwóch Leonów. Po czasówce wyższą, bo trzecią lokatę w klasyfikacji ogólnej zajmowała załoga: Jakub Marcinkiewicz, Mateusz Lisowski oraz Patryk Pachura. Kisiel wraz ze swoim partnerem z zespołu – Jean-Claudem Laruelle zamykał pierwszą piątkę. W wyścigu sytuacja się odwróciła i to SEAT w polsko-belgijskim zestawieniu, ukończył rywalizacją na 3. stopniu. - Jechaliśmy swoim tempem, dobrze rozplanowaliśmy wszystkie pit-stopy. Przez moment byliśmy nawet na drugiej pozycji. Weekend zatem był dla mnie jak i zespołu bardzo udany – podsumował start Kisiel.

Drugi SEAT na mecie był czwarty, lecz trzeba dodać, że pozycja ta byłaby dużo wyższa gdyby nie to, że załoga z numerem 15-tym wyruszyła do trzygodzinnych zmagań ze stratą siedmiu okrążeń. Ambitna postawa młodych kierowców zaowocowała jednak wysoką lokatą i drugim miejscem w klasyfikacji H-3500. - Leon jest bardzo fajnym samochodem i przypomina bardzo jazdę kartem. Biegi są przy kierownicy, przez co nie odrywa się rąk od kierownicy, do tego do dyspozycji mam dwa pedały: gazu i hamulca. Po tym jak wróciłem do wyścigów po kilku latach startów w rajdach, widzę, że czeka mnie dużo pracy. Wyścig długodystansowy był dla nas dość specyficzny, bowiem rozpoczęliśmy jazdę kiedy cała stawka pokonała już kilka okrążeń. Na szczęście nadrobiliśmy dystans i ukończyliśmy wyścig na drugim miejscu w klasie i czwartym w generalce. Przed wyścigiem liczyliśmy na trochę wyższą pozycję, ale zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy, tak więc możemy być zadowoleni – powiedział Jakub Marcinkiewicz.

Tegoroczną rywalizację długodystansową SEAT-y rozpoczęły zatem od zajęcia czołowych miejsc. Trzygodzinny wyścig wygrała załoga Maciej Marcinkiewicz/Robert Lukas startująca w Porsche 997 GT3 Cup.

Kolejna eliminacja WSMP odbędzie się na Automotodromie Brno w dniach 27-29 kwietnia. Oprócz rywalizacji z polskimi zawodnikami, kierowcy SEAT-ów zmierzą się z czeską czołówką. Zapowiadają się zatem duże emocje.
Źródło: Seat
  CIEKAWOSTKI Z INNYCH STRON 
Ladowanie ...
  INFORMACJE 

pod Patronatem:

Latający Fin, czyli historia Lancera Evolution
Auto o nazwie Mitsubishi Lancer pojawiło się po raz pierwszy na rynku w roku 1973. Znakomite własności jezdne, dynamiczne silniki i niezawodność ...»»
Ponad 80 tysięcy ludzi na ING Renault F1 Roadshow, kolejne zdjęcia z imprezy
W niedzielę, 3 czerwca, ponad 80 tysięcy ludzi z zapartym tchem podziwiało bolid Formuły 1, którym Heikki Kovalainen przemknął ulicami miasta. Uczest...»»
Armin Schwarz i szalona jazda 700 konnym buggy przez pustynne bezdroża
Od 10 do 16 listopada odbędzie się kolejna edycja szalonego maratonu „Baja 1000”. Ten wyścig to 1400 mil szalonej jazdy przez pustynne be...»»
Nowy członek BMW ORACLE Racing Team
Podczas aukcji internetowej przeprowadzonej przez BMW w Woodcliff Lake w stanie Nowy Jork, miłośnik żeglarstwa zapłacił ponad sto tysięcy dolarów za ...»»


 

 (c) Motoflesz.pl  web stats stat24.com | Polityka Prywatności | Polecamy | Reklama | Dołącz do nas PageRank