Start | Video new! | Newsy |  Testy CarAudio |  Tuning |  MotoSport |  Akcesoria |  Tapety |  Galeria |  Fotoreportaż | Aplikacje JAVA |
 Heikki Kovalainen prowadzi bolid F1 w Warszawie!


Wiemy już kto zasiądzie za sterami bolidu Formuły 1 podczas ING Renault F1 Roadshow, które odbędzie się w Warszawie, w dniach 2-3 czerwca. W niedzielę, po ulicznym torze wyścigowym pędzić będzie jedna ze wschodzących gwiazd F1, Heikki Kovalainen.

Kovalainen odwiedził już Warszawę m.in. po to, aby przyjrzeć się trasie, po której będzie jeździł już 3 czerwca. Kierowca obiecuje dużo hałasu, zapachu palonej gumy i prędkość dochodzącą nawet do 200 km/h. Na wydarzenie ING Renault F1 Roadshow w Warszawie zespół przywiezie dwa bolidy, z których jeden będzie jeździł po ulicznym torze, jaki powstanie na Wybrzeżu Kościuszkowskim i Moście Świętokrzyskim. Nad przygotowaniem bolidu do jazdy po ulicach miasta będzie pracowała 15-osobowa ekipa wyspecjalizowanych mechaników Formuły 1. Będą oni mieli do dyspozycji trzy silniki (1 zapasowy), jedną zapasową skrzynię biegów, jedno zapasowe pełne zawieszenie tylne i przednie, cztery kierownice, pięć zestawów kół i 9 laptopów. W baku samochodu jeżdżącego w stolicy zostanie zatankowanych 100 litrów paliwa.

Bolid, który poprowadzi 26-letni Fin, to nowoczesne i naszpikowane elektroniką cacko, zbudowane z superwytrzymałych i lekkich włókien węglowych. Sercem samochodu jest ośmiocylindrowy, widlasty silnik o pojemności 2,4 litra i wadze 95 kg. Ogromna moc silnika, błyskawiczna zmiana biegów oraz odpowiednia przyczepność sprawiają, że ważące około 600 kg auto osiąga 160 km/h w 3 sekundy. Rozgrzewające się do temperatury około 1000ºC tarcze i klocki hamulcowe, wykonane z włókien węglowych, pozwalają zatrzymać pędzący z prędkością 100 km/h samochód F1 na dystansie około 15 metrów. Energia powstała w wyniku hamowania rozpędzonego samochodu byłaby wystarczająca do zasilenia 100 Watowej żarówki przez 6 godzin. Kovalainen zasiądzie za ważącą 1,5 kg kierownicą wykonaną z włókna węglowego i aluminium. Dzięki temu niewielkiemu, ale bardzo nowoczesnemu urządzeniu przypominającemu komputer, kierowca ma dostęp do wszystkich potrzebnych mu na torze informacji. Na kierownicy znajdują się m.in. przyciski do zmiany biegów, których obecnie w bolidzie F1 jest aż siedem.

ING Renault F1 Roadshow to największa impreza sportowo-motoryzacyjna w tym roku w Polsce. Punktem kulminacyjnym wydarzenia będzie przejazd bolidu Formuły 1 po ulicznym torze w centrum Warszawy. Przejazd bolidu będzie poprzedzała widowiskowa parada samochodów rajdowych, osobowych i wyścigowych, a atmosferę porównywalną do tych, jakie panują na wyścigach Formuły 1, zagwarantują także dodatkowe atrakcje dostępne w miasteczku F1, które powstanie na tyłach Biblioteki Uniwersyteckiej.
Autor: MS
Źródło: Renault
  CIEKAWOSTKI Z INNYCH STRON 
Ladowanie ...
  INFORMACJE 

pod Patronatem:

Latający Fin, czyli historia Lancera Evolution
Auto o nazwie Mitsubishi Lancer pojawiło się po raz pierwszy na rynku w roku 1973. Znakomite własności jezdne, dynamiczne silniki i niezawodność ...»»
Ponad 80 tysięcy ludzi na ING Renault F1 Roadshow, kolejne zdjęcia z imprezy
W niedzielę, 3 czerwca, ponad 80 tysięcy ludzi z zapartym tchem podziwiało bolid Formuły 1, którym Heikki Kovalainen przemknął ulicami miasta. Uczest...»»
Armin Schwarz i szalona jazda 700 konnym buggy przez pustynne bezdroża
Od 10 do 16 listopada odbędzie się kolejna edycja szalonego maratonu „Baja 1000”. Ten wyścig to 1400 mil szalonej jazdy przez pustynne be...»»
Nowy członek BMW ORACLE Racing Team
Podczas aukcji internetowej przeprowadzonej przez BMW w Woodcliff Lake w stanie Nowy Jork, miłośnik żeglarstwa zapłacił ponad sto tysięcy dolarów za ...»»


 

 (c) Motoflesz.pl  web stats stat24.com | Polityka Prywatności | Polecamy | Reklama | Dołącz do nas PageRank