Start | Video new! | Newsy |  Testy CarAudio |  Tuning |  MotoSport |  Akcesoria |  Tapety |  Galeria |  Fotoreportaż | Aplikacje JAVA |
 Rusza puchar Kia Picanto


W pierwszy weekend czerwca, na torze wyścigowym w Miedzianej Górze pod Kielcami nastąpi inauguracja wyścigowego pucharu KIA Picanto Cup.

Do rywalizacji przystąpi niemal 30 młodych, w większości rozpoczynających swą sportową karierę kierowców. Mistrzem Polski zostanie zdobywca największej liczby punktów we wszystkich siedmiu eliminacjach cyklu wyścigów pucharowych.


Wyścigowe puchary markowe od lat stanowią siłę sprawiającą, że krajowe wyścigi samochodowe są widowiskową, ciekawą i pełną sportowych emocji dyscypliną sportów samochodowych. Głównym atutem jest fakt, że wszyscy zawodnicy ruszają do walki w identycznych samochodach. Na torze liczą się więc umiejętności, ambicja, odwaga i talent. A że stawka wysoka i ambicje zawodników wielkie, to i widowiskowa walka toczy się praktycznie na całym dystansie.


Decyzja o stworzeniu wyścigowego KIA Picanto Cup zapadła w ubiegłym roku. Głównym celem było umożliwienie realizacji swych sportowych aspiracji najmłodszym i niezbyt zamożnym zawodnikom. Stąd też w regulaminie wprowadzono ograniczenie wieku dla startujących zawodników, a koszt samochodu w pełni przygotowanego do startu skalkulowano na możliwie najniższym poziomie. Firma Kia Motors Polska postawiła na model Picanto, samochód stosunkowo tani, zarazem nowoczesny i o neutralnych, przewidywalnych własnościach trakcyjnych. Modyfikacje techniczne ograniczono do minimum, praktycznie sprowadzają się one do wyposażenia auta w pakiet bezpieczeństwa. Dzięki temu koszt samochodu nie przekroczył 30 tys. zł, co wobec znaczących nagród oraz pozostawieniu sporej części powierzchni reklamowej samochodu do dyspozycji startujących kierowców pozwala zwycięzcom w całości, a pozostałym w znacznej części zrekompensować koszty startów w cyklu wyścigów. Całe przedsięwzięcie nie byłoby możliwe bez wsparcia sponsorów i parterów. Do firm mocno zaangażowanych w projekt należą: Castrol, Pirelli, EFL i Alcar.


Przed pierwszą eliminacją wyścigowego KIA Picanto Cup Dyrektor Zarządzający Kia Motors Polska, Wojciech Szyszko powiedział: - Powołując do życia markowy puchar Picanto chcieliśmy stworzyć szansę rozpoczęcia kariery sportowej i zdobycia tytułów mistrzów Polski tym, których dotychczas nie było na to stać. Udowadniamy przy tym, że samochód wyścigowy może być świetnie przygotowany i niedrogi. Idea tanich wyścigów trafiła na podatny grunt. Satysfakcję nam sprawia, że tak wielu młodych ludzi odpowiedziało na naszą ofertę. Warto przy tym zauważyć, że tyle uroczych dziewczyn nie startowało w polskich wyścigach chyba nigdy. Mam nadzieję, że w tak dużej i bardzo poważnie podchodzącej do Pucharowej rywalizacji grupie zabłyśnie kilka talentów. Mała Kia Picanto to dla tych młodych ludzi szansa na dużą karierę.


W pierwszych zawodach wystartuje sześć zawodniczek i dwudziestu trzech zawodników. Zaledwie kilkoro z nich ma doświadczenie w sportach samochodowych. Najbardziej utytułowanym zawodnikiem jest Grzegorz Grzyb, który ma na swoim koncie tytuły mistrzowskie w wyścigach torowych i rajdach samochodowych. Kibice sportu samochodowego znają również nazwiska takich kierowców, jak Jacek Szurgot, Maciej Steinhof czy Andrzej Spława-Neyman. Zaproszenie tych zawodników do udziału w cyklu wyścigowym KIA Picanto Cup jest dla debiutantów okazją do podglądania tajemnic warsztatu kierowcy wyścigowego, ale także wyzwaniem sportowym. Startując wspólnie z utytułowanymi zawodnikami podnoszą umiejętności i, zapewne, będą starali się ich pokonać.


W każdym z wyścigów zawodnicy będą zdobywali punkty za zajęte miejsca; za miejsce 1. - 35 punkty, 2. - 32, 3. - 30, 4. - 29, i tak dalej, aż do miejsca 32, za które do dorobku zawodnika zostanie doliczony 1pkt.. Zwycięzcy poszczególnych eliminacji otrzymają nagrody finansowe: za zwycięstwo - 3000 zł, drugi na mecie - 1500 zł, za kolejne miejsca zawodnicy otrzymają 1000 zł, 700 zł, 500 zł. Za zajęcie miejsc od 6 do 10 wypłacone zostaną nagrody w wysokości 400 zł, za miejsca od 11 do 15 po 300 zł. Zwycięzcą cyklu wyścigowego, mistrzem Polski i właścicielem nagrody głównej (Kia Picanto) zostanie zdobywca największej liczby punktów we wszystkich wyścigach eliminacji. Wicemistrz Polski otrzyma nagrodę w wysokości 20 tys. zł, II wicemistrz Polski - 10 tys. zł.


Pierwsza eliminacja wyścigowego KIA Picanto Cup odbędzie się na torze w Miedzianej Górze. W każdej eliminacji zawodnicy będą mieli do pokonania 7 okrążeń po czym ponownie (w kolejności zajętych miejsc) ustawią się na polach startowych i ruszą do kolejnego wyścigu, także na dystansie 7 okrążeń. W każdym z wyścigów zawodnicy zdobywają punkty, których suma stanowi podstawę do klasyfikacji w eliminacji.

W sezonie 2006 rozegranych zostanie 7 eliminacji:


I runda 2-3 czerwca Tor Kielce

II, III runda 30 czerwca - 1 lipca Tor Poznań

IV, V runda 28-29 lipca Tor Poznań

VI runda 25-26 sierpnia Tor Kielce

VII runda 13-14 października Tor Poznań
Źródło: Kia
Fot.: Kia
  CIEKAWOSTKI Z INNYCH STRON 
Ladowanie ...
  INFORMACJE 

pod Patronatem:

Latający Fin, czyli historia Lancera Evolution
Auto o nazwie Mitsubishi Lancer pojawiło się po raz pierwszy na rynku w roku 1973. Znakomite własności jezdne, dynamiczne silniki i niezawodność ...»»
Ponad 80 tysięcy ludzi na ING Renault F1 Roadshow, kolejne zdjęcia z imprezy
W niedzielę, 3 czerwca, ponad 80 tysięcy ludzi z zapartym tchem podziwiało bolid Formuły 1, którym Heikki Kovalainen przemknął ulicami miasta. Uczest...»»
Armin Schwarz i szalona jazda 700 konnym buggy przez pustynne bezdroża
Od 10 do 16 listopada odbędzie się kolejna edycja szalonego maratonu „Baja 1000”. Ten wyścig to 1400 mil szalonej jazdy przez pustynne be...»»
Nowy członek BMW ORACLE Racing Team
Podczas aukcji internetowej przeprowadzonej przez BMW w Woodcliff Lake w stanie Nowy Jork, miłośnik żeglarstwa zapłacił ponad sto tysięcy dolarów za ...»»


 

 (c) Motoflesz.pl  web stats stat24.com | Polityka Prywatności | Polecamy | Reklama | Dołącz do nas PageRank