Start | Video new! | Newsy |  Testy CarAudio |  Tuning |  MotoSport |  Akcesoria |  Tapety |  Galeria |  Fotoreportaż | Aplikacje JAVA |
 Tragiczny wypadek podczas rajdu maroka


• Zespół Repsol Mitsubishi Ralliart wycofuje się z rajdu
• Orpi Rally Morocco
• IV runda Pucharu Świata rajdów cross-country FIA

Zespół Repsol Mitsubishi Ralliart wycofał z marokańskiej imprezy swoją załogę Stephane Peterhansel i Jean-Paul Cottret, po ukończeniu finałowego odcinka długości 222 km, na znak szacunku wobec tragicznie zmarłego Henriego Magne. Pochodzący z Andory pilot stracił życie w wypadku, do jakiego doszło pomiędzy pierwszym a drugim punktem pomiarowym, na 61. kilometrze ostatniej w tym rajdzie próby. Peterhansel przejeżdżając linię mety był na czele klasyfikacji generalnej, nieświadom tragedii, która rozegrała się za jego plecami. Decyzją dyrektora zespołu, Dominique Serieys’a załoga została wycofana z rajdu na ostatnim punkcie kontroli czasu.

Henri Magne, triumfator Rajdu Maroka w latach 2000-2002, był pilotem hiszpańskiego kierowcy Joana „Nani” Romy. Ich samochód uderzył przodem w betonową ścianę. Ekipa medyczna stwierdziła zgon Henriego Magne o 10:02 lokalnego czasu, 5 minut po wypadku. Kierowca Nani Roma nie odniósł obrażeń.

Trzecia załoga zespołu, Hiroshi Masuoka i Pascal Mamon zatrzymała się na miejscu wypadku, spiesząc z pomocą. Na tym zakończyła swoje uczestnictwo w rajdzie.

„Przez ponad 25 lat Mitsubishi z sukcesami brało udział w tego typu imprezach, nie odnotowując ani jednego tak tragicznego zajścia”, powiedział Dominique Serieys, dyrektor zespołu Repsol Mitsubishi Ralliart. „Dzisiaj spotkała nas ogromna tragedia. W imieniu Mitsubishi Motors Corporation oraz MMSP składam kondolencje i wyrazy najgłębszego współczucia na ręce żony Henriego i jego całej rodziny”.

„Henri był wspaniałym kompanem i przyjacielem. Był dobrym człowiekiem, zawsze uśmiechnięty i pomocny. Współpracowaliśmy ze sobą również, gdy byłem jego pilotem. To był prawdziwy profesjonalista pragnący wciąż się rozwijać i kontynuować swoją karierę. Nasze dalsze poczynania będą dedykowane Henri’emu. Współczuję także bardzo Naniemu. Ma przed sobą bardzo trudny czas, ale wszyscy będziemy go wspierać”.

Henri Magne

Henri Magne urodził się we Francji w marcu 1953 r. Po raz pierwszy wystartował w Rajdzie Dakar w 1982 r. i ukończył go na 21. miejscu w klasyfikacji generalnej, zajmując pierwszą pozycję w klasie Diesli. W 1985 r. był pilotem szybkiej ciężarówki serwisowej fabrycznego zespołu Mitsubishi, zajmując na mecie dziewiątą pozycję w kategorii ciężarówek. Jego kariera zaczęła się błyskawicznie rozwijać, po tym jak wspólnie z Kenjiro Shinozuką zajęli drugie miejsce w Rajdzie Dakar w 1988 r.

Henri Magne po raz pierwszy wygrał Dakar wspólnie z Kenjiro Shinozuką i Mitsubishi w 1997 r. Powtórzył ten rezultat w 2000 r., jadąc z Jean-Louisem Schlesserem w Rajdzie Paris-Dakar-Cairo. Pilotując Carlosa Sousę w 2003 r. przekroczył metę na trzecim miejscu, ponownie był trzeci u boku Luca Alphanda rok później. Z tymi kierowcami wygrał Puchar Świata w 2003 r. i europejski Puchar Baja w 2004 r.

Po starcie w UAE Desert Challenge w 2004 r. u boku Andrei Mayer, przesiadł się do Jonana Romy, by wystartować z nim po raz pierwszy, w rajdzie Baja Katar. Zajęli wówczas drugie miejsce. Następnie razem wyruszyli na Rajd Dakar 2005, a później odnieśli swoje pierwsze wspólne zwycięstwo w Baja Spain Aragon. Obecny sezon załoga rozpoczęła od doskonałej, trzeciej pozycji w Dakarze, następnie zajmując drugie miejsce w rajdach Patagonia-Atacama i Transiberico Rally.

Magne pozostawił żonę Lucette i dwoje adoptowanych dzieci. MMSP składa najgłębsze wyrazy współczucia wszystkim członkom rodziny Henriego.
Źródło: Mitsubishi
Fot.: Mitsubishi
  CIEKAWOSTKI Z INNYCH STRON 
Ladowanie ...
  INFORMACJE 

pod Patronatem:

Latający Fin, czyli historia Lancera Evolution
Auto o nazwie Mitsubishi Lancer pojawiło się po raz pierwszy na rynku w roku 1973. Znakomite własności jezdne, dynamiczne silniki i niezawodność ...»»
Ponad 80 tysięcy ludzi na ING Renault F1 Roadshow, kolejne zdjęcia z imprezy
W niedzielę, 3 czerwca, ponad 80 tysięcy ludzi z zapartym tchem podziwiało bolid Formuły 1, którym Heikki Kovalainen przemknął ulicami miasta. Uczest...»»
Armin Schwarz i szalona jazda 700 konnym buggy przez pustynne bezdroża
Od 10 do 16 listopada odbędzie się kolejna edycja szalonego maratonu „Baja 1000”. Ten wyścig to 1400 mil szalonej jazdy przez pustynne be...»»
Nowy członek BMW ORACLE Racing Team
Podczas aukcji internetowej przeprowadzonej przez BMW w Woodcliff Lake w stanie Nowy Jork, miłośnik żeglarstwa zapłacił ponad sto tysięcy dolarów za ...»»


 

 (c) Motoflesz.pl  web stats stat24.com | Polityka Prywatności | Polecamy | Reklama | Dołącz do nas PageRank