Start | Video new! | Newsy |  Testy CarAudio |  Tuning |  MotoSport |  Akcesoria |  Tapety |  Galeria |  Fotoreportaż | Aplikacje JAVA |
 Dwa Fiaty na szutrach – Rajd Polski pełen gwiazd


W rozpoczynającym się już jutro Rajdzie Polski (9-11 czerwca 2006) wezmą udział dwa rajdowe samochody Fiata.

W barwach „Fiat Selenia Rally Team”, za kierownicą Fiata Punto Super 1600, będzie rywalizować Sebastian Frycz i Bartłomiej Boba. Na Mazurach wystartuje również zaprzyjaźniony team fabryczny Fiata, którego zawodnicy – Giandomenico Basso i Mitia Dotta, aktualni liderzy mistrzostw Europy, pojadą najnowszym Fiatem Punto Abarth Super 2000.


Premiera Fiata Punto Super 2000 w Polsce to niezła gratka dla kibiców.

Najnowszą rajdówkę Fiata można było dotąd oglądać wyłącznie w mistrzostwach Europy i poszczególnych rundach mistrzostw Włoch. Samochód, który zadebiutował zaledwie przed trzema miesiącami, szybko udowodnił swoją klasę i przydatność – Paolo Andreucci w Punto S2000 zwyciężył w klasyfikacji generalnej w rajdach Mille Miglia i San Marino, pokonując konkurentów w Subaru i Mitsubishi, a Giandomenico Basso zatriumfował w Rajdzie Fiata w Turcji.

Przygotowania do startu zakończył również Sebastian Frycz, który bardzo lubi i świetnie czuje się na mazurskich szutrach: -Mazury są specyficzne, tutejsze oesy są szybkie, ale kryją wiele pułapek i dlatego wymagają szczególnej uwagi. Pojedziemy szybko i bardzo uważnie. Nie mogę sobie pozwolić na błędy. Naszym celem jest klasyfikacja i punkty zdobyte w Super 1600. Biorąc pod uwagę poprzedni rok, kiedy na Mazurach wygraliśmy, to nie są żadne przedrajdowe nadzieje, ale po prostu cel do zrealizowania.


Jechać bardzo szybko, ale równo. Taka jest nasza strategia...

To słowa pilota Sebastiana Frycza, Bartłomieja Boba. –„Polski” jest jedną z najstarszych imprez rajdowych na świecie, o ustalonej, doskonałej renomie i zawsze odbywa się w bardzo mocnej obsadzie. Na pewno nie da się w nim wygrać jakimś szalonym zrywem. Rajd jest wymagający, z kilkoma odcinkami o długości 23-25 kilometrów i tzw. killerem – blisko 35-kilometrowym oesem „Paprotki”, gdzie mogą rozstrzygnąć się nawet ostateczne wyniki. Nie ma oczywiście mowy o żadnym „wożeniu” i jeździe na przysłowiowe pół gwizdka, ale na Mazurach liczy się także spryt i uważne obserwowanie konkurentów.

Obydwa rajdowe auta Fiata, które biorą udział w 63. Rajdzie Polski, muszą pokonać 12 odcinków specjalnych.

Wszystkie próby (o łącznej długości 266 km) zostały zlokalizowane w okolicy Mikołajek, żeby do minimum zredukować ewentualne problemy komunikacyjne i korki na dojazdówkach. Tegoroczne zawody są szczególnie uważnie obserwowane przez przedstawicieli FIA – jeśli wszystko się powiedzie, już wkrótce Polska może znaleźć się w oficjalnym kalendarzu WRC.

Start Sebastiana Frycza i Bartłomieja Boby w 63. Rajdzie Polski czynnie wspierają: Selenia Motor Oil, Generali, Fiat Auto Poland, Fiat Bank Polska oraz Reebok.
Źródło: Fiat Auto Poland
Fot.: Fiat Auto Poland
  CIEKAWOSTKI Z INNYCH STRON 
Ladowanie ...
  INFORMACJE 

pod Patronatem:

Latający Fin, czyli historia Lancera Evolution
Auto o nazwie Mitsubishi Lancer pojawiło się po raz pierwszy na rynku w roku 1973. Znakomite własności jezdne, dynamiczne silniki i niezawodność ...»»
Ponad 80 tysięcy ludzi na ING Renault F1 Roadshow, kolejne zdjęcia z imprezy
W niedzielę, 3 czerwca, ponad 80 tysięcy ludzi z zapartym tchem podziwiało bolid Formuły 1, którym Heikki Kovalainen przemknął ulicami miasta. Uczest...»»
Armin Schwarz i szalona jazda 700 konnym buggy przez pustynne bezdroża
Od 10 do 16 listopada odbędzie się kolejna edycja szalonego maratonu „Baja 1000”. Ten wyścig to 1400 mil szalonej jazdy przez pustynne be...»»
Nowy członek BMW ORACLE Racing Team
Podczas aukcji internetowej przeprowadzonej przez BMW w Woodcliff Lake w stanie Nowy Jork, miłośnik żeglarstwa zapłacił ponad sto tysięcy dolarów za ...»»


 

 (c) Motoflesz.pl  web stats stat24.com | Polityka Prywatności | Polecamy | Reklama | Dołącz do nas PageRank