Start | Video new! | Newsy |  Testy CarAudio |  Tuning |  MotoSport |  Akcesoria |  Tapety |  Galeria |  Fotoreportaż | Aplikacje JAVA |
 Citroën C2-R2 najszybszy!


Citroën C2-R2 wygrał Platinum 63 Rajd Polski w kategorii samochodów z napędem na jedną oś.
Kris Meeke i Glenn Patterson, załoga nowego Citroëna, po dwóch dniach zmagań na szutrowych trasach polskiej eliminacji Mistrzostw Europy z najwyższym współczynnikiem trudności, przyjechała na metę w Mikołajkach na pierwszym miejscu w klasie A6, wyprzedzając pozostałe samochody, w tym wszystkich konkurentów klasy Super 1600.
Samochód, którym irlandzki kierowca odniósł spektakularny sukces, jest egzemplarzem modelu C2-R2, jakim dysponować może każdy zawodnik.
W porównaniu do seryjnej wersji ma zwiększoną moc silnika do ok. 180 KM, posiada sekwencyjną pięcioprzełożeniową skrzynię biegów, hamulec ręczny hydrauliczny i przystosowane do jazdy wyczynowej zawieszenie. Nie zawiera natomiast montowanych w samochodach wyższych klas elektronicznych systemów aktywnie wspomagających przeniesienie napędu lub innych aktywnych układów wspomagających kierowanie. Taka koncepcja konstrukcji samochodu rajdowego pozwala na znaczne ograniczenie kosztów jego budowy i sprawia, że jest on w większym stopniu dostępny dla zawodników, którzy chcą doskonalić własne umiejętności jazdy sportowej z możliwością osiągania dobrych wyników.

Nowy Citroën przejechał wszystkie etapy Platinum 63 Rajdu Polski bez najmniejszych problemów technicznych. Okazał się jednocześnie wyjątkowo skutecznym samochodem na mazurskich trasach.
Kris Meeke jest kierowcą startującym w cyklu JWRC Citroënem C2 Super 1600. W Polsce wystartował po raz pierwszy w celu zaprezentowania możliwości C2-R2 szerokiej publiczności. Po sobotnim etapie rajdu, w którym załoga uzyskała znaczącą przewagę nad pozostałymi konkurentami, na drugim etapie, rozgrywanym w trudniejszych dla tego typu samochodu warunkach, Kris powiększył różnicę czasową. Piaszczyste podłoże odcinków zwalniało kolejne przejazdy samochodów dysponujących mniejszą mocą silnika. Pomimo tych przeszkód, technika jazdy Krisa pozwoliła mu na zwiększenie przewagi czasowej nad pozostałymi konkurentami.

Start w Mikołajkach jest wyjątkowo ważnym etapem wdrażania oferty nowych samochodów sportowych dla indywidualnych klientów. W ciężkich dla kierowcy i samochodu warunkach jazdy po szybkiej trasie rajdu, zespół Citroën Sport uzyskał potwierdzenie niezawodności i dużej sprawności nowego samochodu w rywalizacji sportowej.

Styl jazdy Krisa Meeke'a zachwycił polską publiczność, a wyniki odcinków specjalnych i klasyfikacja na mecie przekroczyły oczekiwania zespołu. Niewątpliwie Citroën C2-R2 stał się wydarzeniem tej edycji rajdu.

Kris Meeke:

- To doskonały wynik dla mnie i przede wszystkim dla całego zespołu. Przyjechałem do Polski, aby promować nowy samochód. Jego zalety dziś nie budzą już wątpliwości nikogo.
- Rajd był dla nas bardzo przyjemny. Trasy ciekawe technicznie i z malowniczym pejzażem, jednocześnie jednak bardzo szybkie. Nie było to dla mnie do końca łatwe. Jesteśmy na mecie, nasze oczekiwania zostały zrealizowane z nawiązką, mam jedynie nadzieję że na kolejnych rajdach będzie równie dobrze. Cały zespół spisał się doskonale. Na trasie i na mecie widziałem sporo kibiców. Atmosfera była bardzo dobra.

Glenn Patterson:

- Myślę, że jechaliśmy dobrym tempem. Mam pełne zaufanie do Krisa. Przez cały czas trwania rajdu samochód bardzo mi odpowiadał.
- Z Mikołajek jedziemy na testy do Niemiec, potem czekają nas starty na dwóch kolejnych rajdach. Odpoczynek planujemy w późniejszym terminie.


Klasyfikacja załogi Kris Meeke/Glenn Patterson na poszczególnych odcinkach specjalnych rajdu :


Etap 1

Os1 Os2 Os3 Os4 Os5 Os6
1 1 1 1 1 1

Etap 2

Os7 Os8 Os9 Os10 Os11 Os12
2 1 1 1 1 2


Klasyfikacja końcowa samochodów z napędem na jedną oś :

1. K.Meeke/G. Patterson (Citroën C2-R2) 2 h 20 min 43s9
2. S.Frycz/B.Boba (Fiat Punto S 1600) + 1min 23ss0
3. M.Kościuszko/J.Baran (Suzuki Swift S600) + 1 min 57s1
4. P.Adamus/M.Zacharko (Peugeot 206 S1600) + 3 min56s4
5. M.Poloński/G.Dobosz (Peugeot 206 Super 1600) + 5 min09s6
6. ...........
Źródło: Citroën Polska
Fot.: Citroën Polska
  CIEKAWOSTKI Z INNYCH STRON 
Ladowanie ...
  INFORMACJE 

pod Patronatem:

Latający Fin, czyli historia Lancera Evolution
Auto o nazwie Mitsubishi Lancer pojawiło się po raz pierwszy na rynku w roku 1973. Znakomite własności jezdne, dynamiczne silniki i niezawodność ...»»
Ponad 80 tysięcy ludzi na ING Renault F1 Roadshow, kolejne zdjęcia z imprezy
W niedzielę, 3 czerwca, ponad 80 tysięcy ludzi z zapartym tchem podziwiało bolid Formuły 1, którym Heikki Kovalainen przemknął ulicami miasta. Uczest...»»
Armin Schwarz i szalona jazda 700 konnym buggy przez pustynne bezdroża
Od 10 do 16 listopada odbędzie się kolejna edycja szalonego maratonu „Baja 1000”. Ten wyścig to 1400 mil szalonej jazdy przez pustynne be...»»
Nowy członek BMW ORACLE Racing Team
Podczas aukcji internetowej przeprowadzonej przez BMW w Woodcliff Lake w stanie Nowy Jork, miłośnik żeglarstwa zapłacił ponad sto tysięcy dolarów za ...»»


 

 (c) Motoflesz.pl  web stats stat24.com | Polityka Prywatności | Polecamy | Reklama | Dołącz do nas PageRank